Podjazdy dla osób niepełnosprawnych

Bezpieczne i solidne podjazdy dla osób niepełnosprawnych

Jesteśmy firmą produkującą i montującą podjazdy dla osób niepełnosprawnych i wózków inwalidzkich. Znajdują one zastosowanie we wszystkich miejscach i budynkach, utrudniony lub niemożliwy dostęp mają osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie. Nasze podjazdy projektujemy od podstaw, dostosowując go do wszelkich parametrów i uwarunkowań budynków, otaczającej architektury oraz terenu.

Podjazdy dla osób niepełnosprawnych produkowane przez nas spełniają wszytskie obowiązujące normy i surowe przepisy dotyczące tego typu konstrukcji. Naszymi klientami są właściciele domów jednorodzinnych, właściciele mieszkań w blokach, spółdzielnie mieszkaniowe, obiekty przemysłowe, jednostki publiczne, placówki oświatowe.

Podjazdy spełniają bardzo ważną rolę w zwiększaniu dostępności budynków osobom o różnym stopniu niepełnosprawności.

Wysoka jakość i trwałość podjazdów dla osób niepełnosprawnych

Produkowane przez nasz podjazdy dla osób niepełnosprawnych wykonane są jako konstrukcje stalowe, zabezpieczone przed korozją i czynnikami atmosferycznymi poprzez cynkowanie ogniowe. W zależności od wymagań klienta możliwe jest wykonanie konstrukcji lub poręczny i balustrad ze stali nierdzewnej, co znacząco zwiększa żywotność konstrukcji.

Posiadamy duże doświadczenie w produkcji i montażu podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu masz gwarancję bezpieczeństwa i doskonałych cech użytkowych naszych podjazów:

 • antypoślizgowa powierzchnia wykonana z krat lub płyt ryflowanych,
 • optymalna szerokość pochylni,
 • optymalny kąt pochylenia,
 • przestronne spoczniki, umożliwiające swobodne mijanie,
 • wygodne poręcze ułatwiające wjazd.

Doświadczony i sprawdzony producent pozjazdów dla osób niepełnosprawnych w Wielkopolsce

Posiadamy bogate doświadczenie w produkcji i montażu podjazdów dla osób niepełnosprawnych dla klientów z Wielkopolski, w tym m.in. z: Poznań, Piła, Gniezno, Chodzież, Szamotuły, Oborniki, Murowana Goślina, Wągrowiec, Rogoźno, Wronki, Wałcz i nie tylko. 

Nasze podjazdy umożliwiają wygodne, bezpieczne i niezawodne użytkowanie przez długie lata. Niezwykle trwałą konstrukcja i sprawdzone rozwiązania są gwarantem bezproblemowej obsługi. Każda wykonana realizacji jest powodem do satysfakcji. Zdajemy sobie sprawę, że wysoka jakość pozjazdów jest dla naszych klientów sprawą kluczową, dlatego też w naszej pracy kierujemy się rzetelnością i dokładnością. Sprawdź nas i skontaktuj się.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI OTRZYMAJ INDYWIDUALNĄ WYCENĘ

Pochylnia dla osób niepełnosprawnych – czym jest?

Poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego to trudne zadanie. Choć wraz z biegiem czasu coraz więcej budynków wprowadza ułatwienia dla osób niepełnosprawnych to w wielu przypadkach kwestia odpowiednich podjazdów wciąż kuleje. Pragniemy chociaż w ten sposób ułatwić życie osobom, które na co dzień poruszają się za pomocą wózka i w ramach naszej oferty tworzymy przystosowane do tego rampy oraz podjazdy dla niepełnosprawnych. Każdy projekt pochylni dla niepełnosprawnych wymaga indywidualnego podejścia, dlatego staramy się, aby każdorazowo spełniał on wymagania użytkowników. 

Pochylnia dla niepełnosprawnych wykonana jest ze specjalnych krat antypoślizgowych, dzięki czemu poruszanie się nią jest całkowicie bezpieczne, nawet w przypadku trudnych warunków pogodowych. Dla pełnego bezpieczeństwa po obu stronach znajdują się specjalne barierki, które ułatwiają poruszanie się.

Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody to elementy infrastruktury miejskiej, które coraz częściej pojawiają się w ramach likwidowania barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne oraz osoby starsze mają problem z pokonywaniem schodów i przejście chociażby kilku niewielkich stopni stanowi dla nich ogromny problem. Dlatego tak dużo mówi się o wykluczeniu społecznym i zwalczaniu związanych z tym utrudnień. Choć wciąż istnieje wiele miejsc, także takich, które należą do budynków użyteczności publicznej, gdzie brakuje takich udogodnień, to można zauważyć progres w tej kwestii. 

Podjazdy dla niepełnosprawnych – skuteczna pomoc w codzienności

Pochylnia dla osób niepełnosprawnych to prosta konstrukcja, której podstawowym celem jest zlikwidowanie różnicy poziomów. Dzięki temu osoby starsze oraz te poruszające się na wózkach mogą pokonać stopnie i dostać się do budynku. Chociaż nowe obiekty przeważnie już na etapie projektowania rozwiązują ten problem i przewidują odpowiednie udogodnienia, to problemem są już istniejące obiekty, które takowych nie posiadają. Dość prostym rozwiązaniem są właśnie stalowe konstrukcje, które można zamontować praktycznie w każdym miejscu, a ich projekt dopasowywany jest do istniejącej zabudowy.

Podjazdy dla niepełnosprawnych na schody – rodzaje

W przeszłości popularne były rampy murowane, które stanowiły element konstrukcyjny schodów. Obecnie jest to rozwiązanie, które zostało zastąpione lepszym, bezpieczniejszym. Murowane rampy wraz z biegiem czasu ulegają uszkodzeniu, skruszeniu przez co użytkowanie ich staje się utrudnione i niebezpieczne. ich powierzchnia może stanowić zagrożenie także podczas niepogody, gdyż staje się śliska i mało stabilna. Wpłynąć może na to zarówno deszcz jak i śnieg, a nawet znajdujące się na podjazdach liście. Dlatego rozwiązanie wykorzystywane w przeszłości obecnie nie jest stosowane. Najczęściej stosowane są rampy stalowe, które posiadają odpowiednią antypoślizgową powierzchnię. Dość prostym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem są ażurowe kratki. Niejednolita powierzchnia sprawia, że na powierzchni nie osadza się woda czy śnieg, gdyż wszystko spada poniżej przez dziurki. To dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, które sprawdza się przez cały rok. Obecnie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych muszą spełniać określone przez Ministra Infrastruktury wymagania techniczne. 

Pochylnia dla osób niepełnosprawnych – przepisy prawne

Inwestycja, jaką jest montaż pochylni przy obiekcie wymaga pozwolenia na budowę. Jednak sam podjazd dla wózków inwalidzkich jako konstrukcja także posiada pewne warunki techniczne, które muszą zostać spełnione. Szczegółowe wytyczne podane są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 

Warto pamiętać, że nawet w przypadku kiedy jest to samodzielna inwestycja nie można postawić pochylni samowolnie. Także w przypadku bloków mieszkalnych. Osoba, która chce poczynić taką inwestycją musi zebrać zgodę mieszkańców oraz otrzymać odpowiedni dokument od zarządcy budynku. 

Jeżeli chodzi o podstawowe wymagania techniczne, jakie muszą spełniać podjazdy dla wózków inwalidzkich to są to:

 • szerokość pochylni dla osób niepełnosprawnych powinna wynosić nie mniej niż 120 cm
 • długość podjazdu nie może przekraczać 900 cm
 • poręcz powinna znajdować się na wysokości pomiędzy 75 a 90 cm
 • przestrzeń manewrowa powinna wynosić 150 x 150 cm

Przy nowych budynkach projekt wykonywany jest jednocześnie z projektem schodów, więc nie ma problemu z dopasowaniem konstrukcji do wymagań technicznych. Jednak gorzej sytuacja wygląda w przypadku już istniejących budynków. Najprościej jest stworzyć konstrukcję osobną, która znajduje się obok schodów. W przypadku kiedy ma ona znajdować się na schodach – nie zawsze będzie to możliwe. 

Jednak nasi doświadczeni projektanci zawsze starają się znaleźć najbardziej komfortowe rozwiązanie i posiadają odpowiednią wiedzę techniczną do tego, aby stworzyć projekt spełniający wymagania. W każdym przypadku istnieje rozwiązanie, które umożliwi osobom niepełnosprawnym dotarcie do budynku. 

Podjazdy dla wózków inwalidzkich – dofinansowanie do budowy

O tyle, o ile w przypadku budynków użyteczności publicznej finansowanie takiej inwestycji nie stanowi większego problemu, to w przypadku osób prywatnych już tak. Nie ma co ukrywać, że dla pojedynczej osoby to spory wydatek. Jednak istnieje rozwiązanie, które umożliwi pokonanie barier architektonicznych osobom starszym oraz z niepełnosprawnościami. W przypadku budowy podjazdu dla niepełnosprawnych można skorzystać z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a dokładniej z programu “Likwidacja barier architektonicznych”. Jeżeli planujesz budowę podjazdu dla wózków inwalidzkich w Poznaniu i okolicy to sprawdź także lokalne programy i formy wsparcia. 

Podjazdy dla niepełnosprawnych Poznań

Jesteśmy firmą, która zajmuje się tworzeniem elementów ze stali w tym także podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Są one idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie osoby niepełnosprawne mają problem z dotarciem do budynku. Konstrukcje dopasowywane są do wymagań danego obiektu i tworzone tak, aby pasowały do pobliskiej architektury oraz terenu. Posiadamy doświadczenie, które jest gwarancją tego, że produkowane przez nas podjazdy dla osób niepełnosprawnych spełniają wszystkie normy i są zgodne z rozporządzeniem. Do naszych klientów należą zarówno właściciele domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach jak i instytucje takie jak spółdzielnie mieszkaniowe czy właściciele obiektów przemysłowych, jednostek publicznych czy placówek oświatowych. Jeżeli planujesz wybudowanie podjazdu dla niepełnosprawnych w Poznaniu skontaktuj się z nami.

Podjazdy dla wózków inwalidzkich Poznań i okolice – dlaczego warto wybrać naszą firmę?

 • Doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu konstrukcji metalowych
 • Szybka realizacja zamówienia
 • Możliwość wprowadzania zmian w projekcie. Tworzymy konstrukcje dopasowane do potrzeb
 • Stabilna, bezpieczna konstrukcja, która nie wymaga odśnieżania w zimowe miesiące
 • Niezależna konstrukcja, która może powstać zarówno na schodach jak i jako osobny element
JESTEŚ ZAINTERESOWANY WSPÓŁPRACĄ?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI OTRZYMAJ INDYWIDUALNĄ WYCENĘ

INVEST BUILDING sp. z o.o.